gksglinik 2021 strona4

SANDECJA II N.SĄCZ 0:4 GKS GLINIK GORLICE

Po ostatnich spotkaniach ligowych i huśtawce nastrojów po wygranej w Bochni oraz przegranej z Lubaniem mecz z Sandecją a dokładnie jego rezultat stał pod dużym znakiem zapytania. Jednak wynik jaki przywieźli zawodnicy Glinika z Nowego Sącza przerósł oczekiwania nawet największych optymistów. Co ważne zwycięstwo naszej drużyny nie było zagrożone podczas całego spotkania a na jego pozytywny rezultat przyczynił się cały zespołu w nico okrojonym składzie (pauzujący za kartki Banaszak i Augustyn).

GKS Glinik Gorlice wyszedł na prowadzenie po akcji duetu zawodników Wojciecha Laskoś oraz Jakuba Dziedzic już w siódmej minucie meczu. Do przerwy zawodnicy jeszcze jedną bramką podwyższają prowadzenie za sprawą asysty Mateusza Jabłczyka i kolejnego gola Jakuba Dziedzica. Od 62 minuty kiedy to Dyląg Mateusz został ukarany czerwoną kartką biało-niebiescy mieli nieco z górki. Po przerwie jeszcze dwa razy piłkę z bramki musiał wyciągać bramkarz Sandecji Konrad Kociołek w 86 oraz 89 minucie po asystach Daniela Ogrodnik i Wojciecha Chorobik. Na szczególne gratulacje zasługuje z całą pewnością Jakub Dziedzic który swoimi czterema bramkami zdobytymi w spotkaniu zapiszę się w historii strzeleckiej naszego Klubu. Ostatnim zawodnikiem który zdobył cztery bramki był Rafał Gadzina dzisiaj zawodnik zespołu  trzecioligowego Poronina Poroniec w zwycięskim meczu z Fablokiem Chrzanów 8-2.

SANDECJA II NOWY SĄCZ 0:4 (0:2) GKS GLINIK GORLICE

Bramki Spotkania:

gool icoJakub Dziedzic 7'

gool icoJakub Dziedzic 38'

gool icoJakub Dziedzic 86'

gool icoJakub Dziedzic 89'

zolta icoBrak

czerwona ico

Dyląg Mateusz -  Sandecja (62')

sedzia  Tomasz Pilarski (Tarnów)

widzowie  Mecz bez udziału publiczności

Skład zespołu Glinika:

Harwat Przemysław- Drąg Dawid, Ogrodnik Daniel, Rząca Tomasz, Rąpała Przemysław, Laskoś Wojciech /75' Gomulak Ignacy/, Serafin Dawid, Jabłczyk Mateusz/67' Stępkowicz Piotr/, Chorobik Wojciech ,Dziedzic Jakub , Czechowicz Konrad/80' Ordyna Sławomir/

RELACJA ZE SPOTKANIA:

5' - Jabłczyk zagrywa piłkę do Dziedzica który strzela minimalnie obok słupka. Dwie minuty pózniej  Laskoś dokładnie zagrywa do aktywnego w meczu Dziedzica ten wychodzi na pozycje sam na sam z bramkarzem zdobywając pierwszego gola.

38'- Jabłczyk  przejmuję piłkę w środku pola zagrywa dokładnie do Dziedzica który strzałem w długi rog ponownie pokonuje bramkarza Sandecji Kociołka.

53' - rzut wolny wykonywany przez Ogrodnika z osiemnastu metrów z trudem broni bramkarz gospodarzy, chwile póżniej Serafin potężnie strzela z dwudziestu metrów trafiając piłką w poprzeczkę. Gospodarze groznie zaatakowali w 60 min kiedy to strzał Szczęsnego przechodzi nad  poprzeczką.

62' - jedyną kartkę spotkania w kolorze czerwonym otrzymuje zawodnik gospodary Dyląg Mateusz, osławiając tym samym swój zespół

85' - Stępkowicz przejmuje piłkę na osiemnastym metrze i uderza w kierunku bramki bramkarz Kociołek ponownie wybija piłkę na rzut rożny.

86' - wrzutka w pole karne Ogrodnika trafia na głowę Dziedzica ten z ośmiu metrów podwyższa wynik.

Wynik meczu został ustalony w 89 min swoją czwartą bramkę zdobył Dziedzic po dośrodkowaniu od Chorobika.

Kolejne zwycięstwo wyjazdowe po dobrym meczu w wykonaniu naszego zespołu . Skutecznością błysnął Jakub Dziedzic zdobywając cztery gole. Kolejne spotkanie u siebie w sobotę 13 czerwca o godz.18 ze spadkowiczem Rylowią Rylowa.

Komentarz do meczu kierownika druzyny Andrzeja Cetnarowskiego.