gksglinik 2021 strona4

ZWYCIĘSKA DRUGA POŁOWA - WYGRANA GLINIKA Z SOKOŁEM BORZĘCIN GÓRNY

W pierwszym meczu wyjazdowym rundy wiosennej piłkarze Glinika Gorlice udali się do Borzęcina, aby tam powalczyć o bardzo potrzebne punkty w tabeli. 

 

W sobotnie popołudnie 25 marca nasi piłkarze rozegrali pierwszy mecz na wyjeździe w ramach 17 kolejki IV ligi małopolskiej. Zespół Sokoła Borzęcin niejednokrotnie stawał się trudnym przeciwnikiem dla naszego zespołu. Ostatni mecz z drużyną Borzęcina zakończył się remisem na własnym boisku 1:1 - natomiast ubiegłoroczne spotkanie wyjazdowe zakończyło się przegraną 4:2.

Potrzeba zdobycia punktów oraz dobre nastroje panujące w kadrze motywowały nasz zespół do zwycięstwa. 

I tak własnie się stało. Zawodnicy pokazali, że stać ich na wygrywanie meczy na trudnym terenie. Mecz zakończony wynikiem 1-4 daje cenne punkty i pobudza aspiracje zawodników na kolejne mecze.

 

Panoramasokol.JPG


SOKÓŁ BORZĘCIN GÓRNY - GKS GLINIK GORLICE

1:4

(0:0)

 

  47'- Arkadiusz Serafin

60' - Tomasz Rząca

68' - Przemysła Bury

84' - Rafał Gdzina 

90' - Kacper Kukla 

 

Sędzia: Sylwia Biernat Kraków

Widz 70 w tym 40 osobowa grupa wiernych kibiców Glinika

 

Zółte kartki

KOSTECKI, MIKA - Sokół Borzęcin 

RZĄCA, BARAN - GKS Glinik Gorlice


 GKS GLINIK GORLICE 

 GKSGlinik mini

Fabian Grądalski, Tomasz Rząca (88' -Kawa), Marcin Szary, Dawid Drag, Dominik Martuszewski, Mateusz Stepień (85'-Laskoś), Piotr Stepokowicz, Krystian Baran (86' Kukla), Mateusz Jabłczyk (60' -Serafin D.), Arkadiusz Serafin,
Rafał Gadzina

R:

Bartłomiej Janik, Dominik Retel, Wojciech Laskoś, Piotr Kawa, Dawid Serafin, Kacper Kukla, Przemysław Rąpała


 SOKÓŁ BORZĘCIN GÓRNY

 SOKBorzecin mini

Bartłomiej Obłąk, Przemysław Bury (77' - Jacek Sasak), Paweł Knap, Sergiusz Kostecki, Mariusz Łyduch, Andrzej Mika
(88' - Mateusz Obłąk), Tomasz Moneta ( 46' -Igor Kwaśniak), Dawid Mularz, Daniel Policht, Mateusz Wawryka, Mariusz Zabiegała (63' - Piotr Świątek)

R:

Jacek Sasak, Mateusz Obłąk, Igor Kwaśniak, Piotr Świątek


Glinik kontynuuje  zwycięską serie na wyjazdach. Wysokie zwycięstwo w Borzęcinie było piątym spotkaniem wygranym na wyjeździe w tym sezonie.

 

Pomimo bezbramkowej pierwszej połowie to goście byli lepszym zespołem którzy od początku nastawili się na ofensywną grę.

W pierwszym kwadransie meczu przed szansami  na zdobycie bramek  znaleźli się Arkadiusz Serafin, Rafał Gadzina oraz Krystian Baran których strzały trafiały w bramkarza lub bliskości jego  bramki .

 

Gospodarze w tym okresie gry nie stworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych. Warto zaznaczyć ze debiutujący po 7 latach przerwy w występach  w bramce Glinika Fabian Grądalski  pewnie chwytał piłki znajdujące  się  w jego otoczeniu będąc pewnym punktem zespołu.

 

 

Zaraz po przerwie w 47 min  Glinik wyszedł na prowadzenie za sprawą celnego uderzenia Arkadiusza Serafina który  z 18 metrów po dograniu piłki przez Rafała Gadzinę  umieścił ja w bramce .

W 52 min po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego przez Piotra Stepkowicza bliski podwyższenia rezultatu był Mateusz Jabłczyk , który głową z 12 metrów trafił w poprzeczkę.

 

W 54 min padła najładniejsza bramka w tym meczu. Trójkowa akcja rozpoczęta  przez Rafała Gadzinę i odegraniu  piłki do Arkadiusza Serafina kończy się dograniem piłki do  wbiegającego Tomasza Rzący który strzałem z 18 metrów uzyskuje gola .

 

W 62 min  miejscowi   uzyskują honorową bramkę za sprawą celnego strzału w światło bramki  Przemysława Burego.

Glinik będąc zespołem lepszym w końcówce spotkania wykorzystują kolejne sytuacje bramkowe.

W 76 min uderzenie Mateusza Stępienia broni bramkarz, jednak przy kolejnych strzałach zawodników Glinika jest bez szans na skuteczną ich obronę.

 

W 85 min dogranie Krystiana Barana do Rafała Gadziny kończy się bezpośrednim spotkaniem z bramkarzem Sokoła  którego nasz napastnik ogrywa i z  28 metrów trafia skutecznie do siatki.

 

W samej końcówce swoją pierwszą bramkę w drużynie seniorów zalicza wprowadzony na boisko junior Kacper Kukla , który wykorzystuje dokładne zagranie od kolegi z zespołu Rafała Gadziny , strzelając tuż przy słupku do bramki.

Stratę punktów na własnym boisku na inauguracje wiosennych rozgrywek odrobiliśmy na boisku w Borzecinie gdzie będąc  lepszym zespołem  odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

 

Gospodarze którzy wygrali mecz na inauguracje z Jadowniczanką ani przez chwile nie byli w stanie zagrozić naszemu zespołowi który skutecznie  bronił  w liniach defensywnych oraz wykorzystał większość stworzonych sobie sytuacji w linii ataku odnosząc przekonywujące zwycięstwo.

 

Brawo chłopaki za taki występ skomentował - wydarzenia na boisku kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski.


 

 

 

55 zdjęc z meczu