gksglinik 2021 strona4

REMIS PIŁKARZY GLINIKA W PIERWSZYM MECZU RUNDY WIOSENNEJ

Ruszyła długo oczekiwana kolejna runda IV ligi piłkarskiej. W pierwszym meczu na własnym stadionie piłkarze Glinika Gorlice podejmowali zespół z Tarnovii Tarnów.

 

W dniu 18 marca rozegrano pierwszy mecz rundy wiosennej gdzie nasz zespół podejmował drużynę z Tarnovii Tarnów. Po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym oraz wzmocnieniu zespołu licznie zgromadzeni kibice liczyli na wygrana naszych piłkarzy. 

Pomimo wyraźnej przewagi naszego zespołu mecz zakończył se podziałem punktów i zakończył się rezultatem 1:1.

GKS GLINIK GORLICE - TARNOVIA TARNÓW 

1:1

(0:1)

30' - Łukasz Noga

68' - Rafal Gadzina 

 


żółte kartki 

33' - Dawid Drag - GKS Glinik Gorlice

56' - Łukasz Wilk 

60' - Łukasz Noga 

83 ' - Wojciech Gucwa


 GKS GLINIK GORLICE

GKSGlinik normal

 

SKŁAD GKS GLINIK 

Bartłomiej Janik, Tomasz Rząca, Marcin Szary, Dominik Martuszewski( 80' Wojciech Laskoś), Dawid Drąg, Piotr Stępkowicz,

Mateusz Jabłczyk ( 58' Damian Majcher), Mateusz Stepień ( 65 ' Dominik Retel), Krystian Baran, Rafał Gadzina, Arkadiusz Serafin

R:

Fabian Gradalski, Damian Majcher, Piotr Kawa, Dawid Serafin, Wojciech Laskoś, Dominik Retel, Kacper Kukla 


TARNOVIA TARNÓW

tarnovia normal

SKŁAD TARNOVIA TARNÓW

Dawid Kubik, Łukasz Noga, Tomasz Mikoś, Tomasz Nytko, Piotr Nowak, Rafał Zegar (79' Patryk Klich), Wojciech Gucwa,

Łukasz Wilk (57' Daniel Zaucha), Jacek Gądek (70 ' Mateusz Prokop), Patryk Dydyk(88' Marcin Wardziała), Rafał Kozioł.

R:

Szymon Leśniak, Łukasz Smołkowicz, Piotr Wałek, Marcin Wardzała, Daniel Zaucha, Patryk Klich, Mateusz Prokop

 

Sędzia: Tomasz Kita - Brzesko 

Widzów : 700

 


 Panorama_3.JPG

 

 

Licznie zgromadzona publiczność na stadionie w Gorlicach była świadkiem przeciętnego meczu . Grząska murawa przyczyniła się do tego że zawodnicy nie pokazali swoich pełnych możliwości.

 

Początkowy kwadrans meczu w którym gospodarze dwukrotnie mogli pokusić się o bramki narobił apetytu miejscowym kibicom.

W 6 minucie Arkadiusz Serafin strzałem z 18 metrów przenosi minimalnie piłkę nad poprzeczka  minutę później w podobnej sytuacji znajduje się Rafał Gadzina który kopiuje wyczyn swojego kolegi przenosząc piłkę nad bramką Dawida Kubiaka .

 

W 28 minucie dośrodkowanie w pole karne kończy się bramką dla gości. Łukasz Noga głową zdobywa bramkę z 8 metrów.  Widząc uciekający czas i niekorzystny wynik na tablicy gospodarze przed przerwą mogli pokusić się o wyrównanie.

 

W 39 min Rafał Gadzina wychodzi na pozycje oddaje strzał z 14 metrów bramkarz broni jego uderzenie dobitka Arkadiusza Serafina przechodzi obok słupka bramki.

Po przerwie zmiana w ustawieniu dokonana przez trenera Roberta Cionka spowodowała ze nasz zespól stwarzał sobie więcej sytuacji strzeleckich.

 

W 57 min Krystian Baran uderza piłkę za linii pola karnego jednak czujnością w bramce wykazuje się bramkarz Tarnovi wybijając piłkę zmierzająca tuz przy słupku na rzut rożny.

 

W 69 min wpada upragniona bramka dla gospodarzy. Akcja rozpoczęta przez Arkadiusza Serafina  kończy się dokładnym podaniem do Rafała Gadziny który z 8 metrów pokonuje bramkarza.

 

W 90 min Tarnovia mogła zdobyć zwycięską bramkę. Strata piłki w środku pola przez miejscowego gracza kończy się akcją po której zawodnik Tarnovii Kozioł Rafał  wychodzi na pozycje sam na sam z Bartłomiejem Janikiem jednak przegrywa pojedynek
z bramkarzem Glinika.

 

Po wynikach i dobrej  grze w meczach sparingowych to zespól Glinika wydawał się faworytem tego meczu grając na swoim boisku

Pomimo sporej liczby kibiców zgromadzonej na stadionie oraz za bramami stadionu  dawno nie notowanej na meczach  Glinika spotkał ich spory zawód. Zespól walczył ale zabrakło  jednej skutecznej akcji dającej zwycięstwo.

 

Sytuacja w tabeli Glinika powoduje że mecze ma swoim boisku niezależnie z jakim przeciwnikiem gramy musimy kończyć zwycięstwem  dlatego dzisiejszy remis to strata dwóch cennych punktów  - podsumował spotkanie kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski.

 

 

 

 

 

Panorama_1.JPG

 

Bez_tytułu_1.jpg

MATERIAŁ VIDEO DZIEKI UPRZEJMOSCI - GORLICE.TV


Bez_tytułu_2.jpg 

MATERIAŁ VIDEO DZIEKI UPRZEJMOŚCI RTV GORLICE