gksglinik 2021 strona4

GLINIK NADAL NIE MOŻE SIE ODBLOKOWAĆ NA WŁASNYM BOISKU

Niedosyt w szeregach gospodarzy - tak pokrótce można opisać sytuacje pomeczową.

Panorama_1.JPG

GKS GLINIK GORLICE - POPRAD RYTRO

0:1

(0:1)

 

14' - Piotr Zachariasz

 

Żółte kartki :

Krystian Baran 2x ( Glinik)

Marcin Szary (Glinik)

Czerwona kartka :

Krystian Baran 66 ' (Glinik)

Sędziował :Kamil Sobczak Limanowa

Widzów 120 osób


GKS GLINIK GORLICE

 GKSGlinik mini

Przemysław Harwat, Krystian Baran, Dawid Drąg, Jakub Dziedzic, Wojcech Laskoś, Dominik Retel, Tomasz Rząca, Szymon Sarnecki ( 53' Dominik Martuszewski), Mateusz Stępień (80'Robert Cionek), Piotr Stępkowicz, Marcin Szary

REZERWA:

Bartłomiej Janik, Robert Cionek, Ignacy Gomulak, Dominik Martuszewski


 

POPRAD RYTRO

 LKSRytro mini

Mateusz Długosz, Dawid Ciężkowski, Grzegorz Ciężobka, Grzegorz Duda ( 89' Grzegorz Lizoń), Konrad Dziedzina, Szymon Dziedzina, Michał Gryźlak (83 ' Jakub Wojtarowicz), Bartosz Kozak, Michał Pawlik, Mateusz Poczkajski (65' Piotr Filip), Piotr Zachariasz ( 87' Jakub Filip)

REZERWA:

Piotr Filip, Jakub Filip, Kamil Lizoń, Kacper Pustułka, Mateusz Wajnbrener, Jakub Wojtarowicz


 Panorama_2.JPG

Kolejne spotkanie rozegrane na własnym boisku zakończyło się przegraną gospodarzy. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku pierwszej połowy kiedy to za odbicie piłki ręką na 17 metrze przez Mateusza Stępnia  sędzia podyktował rzut wolny.

Błąd przy ustawieniu muru zakończył się utratą bramki, skutecznym strzelcem okazał się Piotr Zachariasz który posłał piłkę do bramki obok słupka .

Początek meczu nie wskazywał na to ze Glinik może po raz kolejny stracić punkty na swoim boisku gdyż stworzył sobie dwie groźne sytuację mogące zakończyć  się strzeleniem bramki. W 3 minucie Mateusz Stępień dokładnie zagrywa do Jakuba Dziedzica który podaje do będącego na 12 metrze Szymona Sarneckiego jednak jego uderzenie bramkarz broni.

W 10 min Jakub Dziedzic z rzutu wolnego z 20 metrów przenosi piłkę nad poprzeczką.

W 14 min padła bramka dla gości po sytuacji opisanej powyżej. W  tej samej minucie Poprad mógł uzyskać drugiego gola  w sytuacji sam na sam z bramkarzem Przemysławem Harwatem znalazł się Mateusz Poczkajski, jednak górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz gospodarzy.

Jeszcze przed przerwą Glinik powinien doprowadzić do remisu.

W  41 min Krystian Baran inicjuje akcje skrzydłem podaje do Jakuba Dziedzica który w dogodnej sytuacji oddaje strzał piłka  odbija się od słupka  i zostaje wybita z linii bramkowej przez gracza z Rytra.

Po przerwie obydwa zespoły grały uważnie w liniach obronnych co skutkowało brakiem sytuacji bramkowych z jednej i drugiej strony. Wygrana Popradu nie przyszła im łatwo zważywszy na to ze losy spotkania rozstrzygnął stały fragment gry. Od 66 min Glinik grał w osłabieniu po otrzymaniu przez Krystiana Barana czerwonej karki , za przepychankę z byłym graczem z pierwszoligowego Kolejarza Stróże Michałem Gryżlakiem.

Przegrany mecz na własnym boisku z zespołem będącym w zasięgu punktowym naszej drużyny  spowodował ze sytuacja naszego zespołu staje się nie do pozazdroszczenia tym bardziej ze czekają nas jeszcze cztery trudne spotkania wyjazdowe w Bochni i Białce Tatrzańskiej z zespołami wyżej notowanymi oraz u siebie ze spadkowiczem Wolanią oraz niewygodnym dla naszej drużyny zwłaszcza u siebie z  zespołem z  Tymbarku  nie napawa optymizmem.

Widać ze zespól walczy stara się jednak brakuje skutecznego wykończenia oraz piłkarskiego szczęścia podsumował występ zespołu Andrzej Cetnarowski kierownik drużyny.