gksglinik 2021 strona4

GKS GLINIK GORLICE 1:0 MLKS POLAN ŻABNO

W sobotnim meczu osiemnastej kolejki GKS Glinik Gorlice wygrał u siebie z Polanem Żabno 1:0. Dwunastym zawodnikiem biało-niebieskich byli Kibice z Gorlic zgromadzeni i głośno dopingujący GKS. Podopieczni Sebastiana Szurka nie mieli jednak łatwego zadania w starciu z rywalami z Żabna. Goście narzucili swój styl gry od pierwszych minut spotkania przez co Przemysław Harwat miał sporo interwencji przed bramką. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa zdobywa Tomasz Augustyn po asyście Krystiana Barana jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Druga część spotkania to przewaga Glinika który szczególnie po osłabieniu składu przez czerwoną kartkę drużyny gości mocno pracował na podwyższenie wyniku. To bardzo ważna wygrana która z całą pewnością podbudowała morale zespołu. Jest to szczególnie ważne przed kolejnym meczem przyjaźnie z liderem ligi - Podhalem Nowy Targ.

 

GLINIK GORLICE 1:0 (1:0) MLKS Żabno

Bramka spotkania: Tomasz Augustyn 45’+

SKŁAD GLINIKA:

Glinik Gorlice: Przemysław Harwat – Tomasz Rząca, Sławomir Kijek, Tomasz Zapała, Dawid Drąg (74’Ignacy Gomulak) – Grzegorz Banaszek, Wojciech Chorobik, Krystian Baran, Daniel Ogrodnik (67’Wojciech Laskoś), Mateusz Jabłczyk (46’Mateusz Król) – Tomasz Augustyn (86’Sławomir Ordyna).

zolta ico

Glinik: Tomasz Augustyn, Przemysław Harwat

MLKS Żabno: R. Motyka, Łoś, Goryl, B. Motyka x 2

czerwona ico

MLKS Żabno: B. Motyka  (75’) za dwie żółte kartki.

Sędz. Seweryn Kozub (Brzesko)

Widzów: 250

zabno srodek

RELACJA Z MECZU:

Od początku przeważał zespól gości. Drużyna z Żabna jako pierwsza stworzyła sytuację podbramkową kiedy to w dziewiątej minucie B. Motyka wykańcza zespołową akcje strzałem z dwunastu metrów nad poprzeczką. W odpowiedzi gospodarze za sprawą Krystiana Barana oddają strzał w światło bramki strzałem z osiemnastego metra w ręce bramkarza. W osiemnastej minucie spotkania dośrodkowanie z rzutu wolnego B. Motyka uderza  z dwunastu metrów bramkarz Glinika wybija piłkę na rzut rożny. Ponownie skuteczną interwencją popisuje się Przemysław Harwat w trzydziestej szóstej minucie kiedy to broni strzał z bliskiej odległości oddany przez Zuchowicza. Tuż przed gwizdkiem na przerwę dośrodkowanie  Krystiana Barana w pole karne Tomasz Augustyn wyprzedza bramkarza i strzałem z czterech metrów trafia do bramki ustalając wynik do przerwy.

Po przerwie goście próbowali zagrażać bramce Glinika jednak czynili to nieskutecznie. W pięćdziesiątej minucie Czyż uderza obok słupka .

Kiedy piętnaście minut przed końcem spotkania sędzia spotkania usuwa z boiska gracza Polanu Żabno gospodarze przejmują inicjatywę. Najpierw Tomasz Augustyn po dośrodkowaniu piłki przez Wojciecha Laskosia uderza z siedemnastu metrów minimalnie nad poprzeczką. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Mateusz Król strzela obok słupka z szesnastu metrów. W dziewięćdziesiątej minucie dokładne zagranie Krystiana Barana trafia do Ignacego Gomulaka który w doskonałej sytuacji  trafia bramkarzowi w ręce. W doliczonym czasie ponownie strzela Mateusz Król i piłka przechodzi obok słupka.

Skromne zwycięstwo Glinika daje nam 3 punkty które mają duże znaczenie dla układu tabeli, jednak w grze zespołu widać jeszcze wiele mankamentów nad którymi musimy popracować skomentował dzisiejsze spotkanie Kierownik Drużyny Andrzej Cetnarowski.

W sobotę 11 kwietnia o godz.15 czeka nas trudne spotkanie wyjazdowe z liderem tabeli Podhalem Nowy Targ.