gksglinik 2021 strona4

GKS GLINIK 0:0 POPRAD RYTRO

Spotkanie szesnastej kolejki rozegrane na Gorlickim Stadionie zakończyło się bezbramkowym remisem, jednak gra jaką zaprezentowali zawodnicy obu drużyn nie zawiodła licznie zgromadzonej w tym dniu publiczności.

Momentami gra na boisku była bardzo agresywna co w efekcie skłoniło arbitra z Tarnowa do sześciokrotnego wyciągnięcia żółtego kartonika. Zaangażowanie w grę zawodników Glinika było widoczne na boisku od pierwszego gwizdka i pomimo punktów które „uciekły” po dwóch „setkach” jakie mieli, obraz gry który pozostał daje spore nadzieje że zespół jest w stanie powalczyć w lidze o korzystne lokaty.

Warto również wspomnieć iż w przerwie spotkania miało miejsce oficjalne otwarcie siedziby Klubu a w gronie zgromadzonych w tym miejscu gości swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta Gorlice Pan Rafał Kukla, Dyrektor OSiR Gorlice Pan Mariusz Duszowicz oraz wieloletni Prezes Klubu Pan Janusz Pietrucha.

Dziękujemy za tak liczne przybycie Kibicom którzy nie zawiedli biało-niebieskich. Zawodnikom GKS Glinik Gorlice natomiast gratulujemy dobrze rozegranego spotkania, jednocześnie licząc na komplet punktów zdobytych za tydzień na meczu wyjazdowym z zespołem Sokół Borzęcin.

 

GLINIK GORLICE 0:0 POPRAD RYTRO

Glinik: Przemysław Harwat – Tomasz Rząca, Tomasz Zapała, Sławomir Kijek, Przemysław Rąpała – Ignacy Gomulak (46'Daniel Ogrodnik), Dawid Serafin (67'Wojciech Laskoś), Wojciech Chorobik, Krystian Baran – Mateusz Jabłczyk (61'Jakub Gawryła), Tomasz Augustyn (87'Sławomir Ordyna).

Poprad: Mateusz Długosz – Piotr Kruczek, Jarosław Janikowski, Michał Tokarczyk, Kacper Pustułka, Marcin Pawlik (56'Grzegorz Duda), Michał Pawlik (77'Sebastian Tokarczyk), Kamil Pawlik (89'Mateusz Wajbrener), Konrad Dziedzina, Jakub Filip (86'Ireneusz Tokarczyk), Mateusz Poczkajski.

Żółte kartki: Rząca, Serafin, Chorobik, Jabłczyk, Laskoś – Marcin Pawlik, Kamil Pawlik

Sedz. Szymon Wiśniewski (Tarnów)

Widz. 200

RELACJA ZE SPOTKANIA:

Na początku już w 4 min Tomasz Rząca wszedł w pole karne uderzenie z dziesięciu metrów broni bramkarz Poprady Rytro Długosz Mateusz. W 10 min Tomasz Augustyn dogrywa  do Mateusza Jabłczyka jednak szybciej do piłki dobiegł bramkarz Rytra.

W 30 min Krystian Baran zagrywa do wychodzącego na pozycję Tomasza Augustyna uderzenie napastnika Glinika przechodzi obok słupka bramkarza Długosza. W 40 min Ignacy Gomulak  wrzuca w pole karne do Mateusza Jabłczyka który strzałem z czternastu metrów uderza w poprzeczkę .

W 46 min powinna paść bramka dla gospodarzy Tomasz Augustyn dograł dokładną piłkę do Mateusza Jabłczyka ten w dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem zamiast kiwnąć bramkarza i strzelić do pustej bramki zagrał niedokładnie do wychodzącego na pozycję Daniela Ogrodnika który nie zdołał opanować wysoko zagranej piłki.

W 47 min Jakub Filip strzela z ośmiu metrów jednak Przemysław Harwat broni jego uderzenie. W 60 min po dośrodkowaniu  piłki z rzutu wolnego  Ireneusz Tokarczyk  trafia piłką w słupek.

67 min po dograniu piłki przez Daniela Ogrodnika do najlepszego zawodnika dzisiejszego spotkania Wojciecha Chorobika. Wojtek strzałem z szesnastu metrów przenosi piłkę nad poprzeczką.

W 68 min dośrodkowanie Daniela Ogrodnika z rzutu rożnego trafia do stopera Glinika Tomasza Zapały który z sześciu metrów głową trafia piłka w poprzeczkę.

W 84 min ponowne dokładne dogranie Ogrodnika do wychodzącego Tomasza Augustyna  trafia w ręce bramkarza Długosza.

Sędzia po doliczeniu czterech minut kończy sobotnie spotkanie.

Pewien niedosyt pozostał po dzisiejszym spotkaniu. Glinik przeważał stworzył więcej sytuacji na strzelenie gola, był zespołem prowadzącym grę, zabrakło jednak skuteczności w końcowym wykańczaniu akcji. Strata dwóch punktów u siebie z zespołem w sytuacji w jakiej znajdujemy się w tabeli może mieć duże znaczenie.

Nie pozostaje teraz nic innego jak jechać do Borzęcina po zwycięstwo tak komentuje spotkanie Kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski