GKS Glinik Gorlice po raz kolejny sięgnął po Puchar Polski na szczeblu MZPN Podokręg Piłki Nożnej Gorlice. W rozegranym w Zagórzanach finale podopieczni trenera Krzysztonia nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń, pokonując LKS Zagórzany aż 7:0. Spotkanie od pierwszego do ostatniego gwizdka przebiegało pod dyktando czwartoligowca, który potwierdził swoją wysoką klasę.
LKS ZAGÓRZANY - GLINIK GORLICE
0:7
(0:4)
6' Dawid Kuliga
28' D'Alessandro Jimenez
41' D'Alessandro Jimenez
45' Martin Geci
46' Szymon Dziuban
50' Szymon Dziuban
72' Marcin Olbrych

Sędziowie: Kamil Grądalski, Jacek Alibożek, Przemysław Przybyłowicz,

Widzów: 700

![]()
brak

63' M.Hajduk, 63' S.Szlachta

Zespół z Gorlic, występujący na co dzień w IV lidze małopolskiej, od początku narzucił swoje warunki gry i praktycznie przez całe spotkanie kontrolował boiskowe wydarzenia. LKS Zagórzany, na co dzień rywalizujący w lidze okręgowej Nowy Sącz–Gorlice, próbował odpowiadać pojedynczymi kontratakami, jednak wszystkie groźniejsze sytuacje kończyły się skutecznymi interwencjami bramkarzy Glinika.
Na listę strzelców wpisali się Szymon Dziuban (5', 50'), Sandro (29', 41', 46'), Martin Geci (45') oraz Marcin Olbrych (72'). Skuteczność zawodników z Gorlic sprawiła, że losy finału były rozstrzygnięte już przed przerwą, a po zmianie stron Glinik jedynie powiększył swoją przewagę.
Na trybunach nie zabrakło również znakomitej atmosfery. Do Zagórzan przybyła liczna grupa kibiców GKS Glinik Gorlice, która przez pełne 90 minut głośnym dopingiem wspierała swoją drużynę i stworzyła doskonałą oprawę finałowego spotkania.
Końcowy wynik 7:0 najlepiej oddaje przebieg meczu. GKS Glinik Gorlice bez większych problemów poradził sobie z ambitnie walczącym rywalem i po raz kolejny wywalczył Puchar Polski na szczeblu MZPN Podokręg Piłki Nożnej Gorlice, potwierdzając swoją dominację w lokalnych rozgrywkach.
Finał był jedno stronnym pokazem siły Glinika Gorlice. Zespół z Zagórzan jest w trakcie przebudowy i widać to było w dzisiejszym meczu, choć zaangażowania nie można im odebrać. Spodziewałem się dużej frekwencji kibiców, ale zaskoczyło mnie pozytywnie, że tylu kibiców chciało oglądać finał. To pokazuje że jest głód oglądania dobrych widowisk i dlatego też Glinik Gorlice ma na barkach by prezentować się z jak najlepszej strony na boiskach IV ligi, a chcę zaznaczyć że potencjał ma. Drużyna skompletowana przez Prezesa i trenerów daje nadzieję że w najbliższym sezonie możemy oglądać dobre widowiska. Życzę tego wszystkich kibicom z Miasta Gorlice i całego powiatu. Wierzę że klub z Gorlic w obecnej edycji Pucharu Polski zajdzie aż do Finału w Województwie. Do zobaczenia na trybunach i oby z pozytywnymi emocjami. - mówi Prezes PPN Gorlice Waldemar Pyznar
Przede wszystkim chciałbym pogratulować obu drużynom. Sam awans do finału to duży sukces, więc brawa należą się zarówno LKS Zagórzany, jak i GKS Glinik Gorlice. Oczywiście gratulacje dla Glinika za zdobycie pucharu i pewne zwycięstwo 7:0. Bardzo cieszy fakt to, że w takim meczu zagrało wielu młodych zawodników. To pokazuje, że warto stawiać na młodzież. Dwóch z nich zdobyło nawet bramki, więc tym bardziej jest z czego się cieszyć. Takie mecze są dla nich świetnym doświadczeniem i na pewno zaprocentują w przyszłości. Dziękuję również wszystkim kibicom za obecność i stworzenie świetnej atmosfery. Drużynie Trenera Łukasza Krzysztonia życzę powodzenia w kolejnych etapach pucharu! - dodał Członek zarządu PPN Gorlice / odpowiedzialny za piłkę młodzieżową - Paweł Rewak
Zwycięstwo w Zagórzanach było nie tylko kolejnym sukcesem sportowym Glinika, ale również świętem lokalnej piłki. Liczna obecność kibiców pokazała, że w regionie wciąż jest ogromne zainteresowanie futbolem i potrzeba oglądania takich spotkań. Przed GKS-em kolejne wyzwania, a kibice z Gorlic z pewnością liczą, że to dopiero początek emocji w tegorocznej przygodzie pucharowej.
źrodło- www.gorlice24.pl
![]()
FOTORELACJA Z MECZU
