gksglinik 2021 strona4

WSPÓLNIE ZMODERNIZUJEMY STADION! (Aktualizacja 19.10.2015)

Nasz Stadion przy ul.Sienkiewicza 15 prosi swym wyglądem o gruntowną modernizację od lat. Stan techniczny samego zaplecza jak i całej infrastrultury swoje lata świetności ma już dawno za sobą.

Oczywiście jest kilka elementów które zostały już zrobione jak trybyna pod zadaszaniem, nagłośnienie czy sama tablica wyników. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb jakie są konieczne do wyniania na tym obiekcie.

Nie ma co rozpisywać o tym jak jest bo wszyscy widzą to doskonale będąc osobiście lub nawet przejeźdzajać obok Stadionu. Przejdźmy raczej do tego co może być, gdyż za sprawą incjatywy Zarządu naszego Klubu pojawiła się koncepcja aby pozyskać niezbędne środki aby zmienić ten postać rzeczy. Sam pomysł nie narodził by się gdyby nie nasze Miasto a dokłanie "Projekt Budżetu obywatelskiego" gdzie dane do puli środki które mogą być wybrane przez mieszkańców i przeznaczone na dany cel. W założeniach na rok 2015 środków w puli jest aż 600 000zł (czyli więcej niż w roku poprzednim o 100 000zł) podzielone na dwa główne cele. 

.

Idąc dalej Klub postanowił złożyć dwa projekty po 300 000zł a każdy z nich dotyczy modernizacji stadionu a dokładniej:

ZADANIE NR.7 "Modernizacja stadionu OSiR im. Maksymiliana Kumorkiewicza"

 • Wymianę ogrodzenia wokół głównej płyty;
 • Wymianę infrastruktury meczowej (boksy rezerwowych, trybuny dla kibiców gości);
 • Wykonania siedzisk z krzesełkami od ulicy Sportowej;
 • Wykonania dalszej części dojazdu do stadionu z kostki betonowej od strony ul. Sienkiewicza;
 • Wykonania oświetlenia bocznego boiska; zapewniającego korzystanie z boisk w godzinach wieczornych;

ZADANIE NR.2 "Budowa szatni sportowej wraz z zapleczem sanitarnym na stadionie OSiR"

 • Budowa całkowicie nowego obiektu umiejscowionego pod trybunami od ul.Sportowej. Kompleks będzie zawierał szatnie dla zawodników oraz klubowe pomieszczenia biurowe.

Aktualizacja 29 września 2014r. 

Aby poprzeć projekty należy oddać swój głos osobićie w Pawilonie Histoii Miasta na rynku w Gorlicach bądź elektronicznie wysyłąjąc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełniony formularz (pobierz) wpisująć w wybranych zadaniach nr.7 oraz nr.2.
Głosowanie odbędzie się w terminie od 29 września do 9 paźdźernika 2014r. i dotyczy mieszkańców Miasta Gorlice którzy ukończyli 18 rok życia. 

Już teraz dziękujemy wszystkim za zaangażownie w akcję i za wszystkie głosy wsparcia dla tych projektów. Liczymy na to że za rok spotkamy się wspólnie na przebudowanym i zmodernizowanym obiekcie. Stadion im.Maksymiliana Kumorkiewicza z takim patronem zasługuje na coś lepszego niż to co teraz widzimy przy ul. Sienkiewicza 15. Pozwólmy aby obiekt mógł służyć mieszkańcom przez kolejne dziesiątki lat a jego wygląd nie odstraszał przyjezdnych do Gorlic gości. Razem możemy tego dokonać, liczy się każdy oddany głos.
formularz do oddania głosów:

Aktualizacja 17 października 2014r. 

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa że w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok jeden z naszych projektów dotyczący Modernizacji Stadionu im. Maksymiliana Kumorkiewicza zajął 2 miejsce i tym samym wygrał odbywające się głosowanie. Niestety tyle głosów nie zdobył nasz drugi zgłoszony projekt związany z Budową Szatni Sportowej który ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

Poniżej przedstawiamy pięć pierwszych projektów z liczbą oddanych na nie głosów:

 1. Remont chodnika wraz z budową miejsc postojowych przy ulicy Konopnickiej – 573 głosy
 2. Modernizacja stadionu OSiR im. Maksymiliana Kumorkiewicza – 377 głosów
 3. Street Workout Park – plac do ćwiczeń w Parku Miejskim – 373 głosy 
 4. Modernizacja osiedlowego placu zabaw przy ulicy Krasińskiego – 367 głosów   
 5. Budowa szatni sportowej wraz z zapleczem sanitarnym na stadionie OSiR – 315 głosów   

żródło danych: http://www.gorlice.pl/12,Aktualnosci.htm?id=5183

Cieszymy się że sama akcja zbierania głosów została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców naszego miasta a ich liczne głosy utwierdziły nas w przekonaniu że losy Gorlickiego stadionu nie są im obojętne. Już dziś jesteśmy przekonani że pieniądze przekazane na ten cel zostaną wykorzystane optymalnie a o wszystkich pracach które będą planowane oraz o tych które będą odbywały się na stadionie przez najbliższy rok będziemy na bieżąco Państwa informować.

Cel został osiągnięty teraz czekają nas kolejne wyzwania aby projekt przyniósł oczekiwany efekt końcowy który pozytywnie zaskoczy mieszkańców naszego miasta.

Na koniec słowa podziękowania kierujemy w stronę Kibiców „Ultras Glinik” którzy licznie przyłączyli się do akcji i walczyli o tą wygraną do końca. Nie sposób pominąć akcji w sieci „Delikatesów Centrum” bez której zebranie tylu głosów i dotarcie do tak licznego groma mieszkańców była by niemożliwa. Za tą solidarność serdecznie dziękujemy!

Aktualizacja 14 września 2015r.

Po upływie niemal roku od wyłonienia wygranych projektów pod nazwą „Budżet Obywatelski 2015” dla Miasta Gorlice w ich temacie ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o ich przebiegu. Strona internetowa miasta jak i profil założony w popularnym portalu społecznościowym zamilkł niedługo po wyłonieniu wygranych projektów. Po licznych zapytaniach ze strony osób oddających głos, jako osoba aplikująca, postanowiłem zadać kilka kluczowych pytań dotyczących przebiegu prac związanych z modernizacją, adresowanych do Miasta Gorlice. Są to krótkie pytania, które mają za zadanie poinformowanie osób zaangażowanych w ten projekt oraz oddających głosy.

 

Zanim jednak zacytuję odpowiedzi, jakie uzyskałem, dla przypomnienia dodam że nasz wygrany projekt „Modernizacji Stadionu”, który liczbą 377 głosów uplasował się na drugiej pozycji, wygrał na drodze otwartego głosowania kwotę 300 000 zł na realizację kilku kluczowych zadań:

 1. Wymiana ogrodzenia wokół głównej płyty
 2. Wymiana infrastruktury meczowej (boksy rezerwowych, trybuny dla kibiców gości)
 3. Wykonanie siedzisk z krzesełkami od ulicy Sportowej
 4. Wykonanie dalszej części dojazdu do stadionu z kostki betonowej od strony ulicy Sienkiewicza
 5. Wykonanie oświetlenia bocznego boiska zapewniającego korzystanie
  z boisk w godzinach wieczornych.

Poniżej przedstawiam Państwu do wiadomości pytania i odpowiedzi jakie uzyskałem za strony Miasta:

1.Czy zapisane początkowe punkty do realizacji modernizacji w projekcie uległy zmianie?

Urząd miasta zlecił opracowanie koncepcji oświetlenia boisk bocznych wraz z podaniem kosztu robót oświetleniowych. Z uwagi na koszty wykonania oświetlenia nierealne stawało się wykonanie pozostałych elementów wniosku obywatelskiego. Podjęto decyzję, po uzgodnieniu z przedstawicielami grupy, że do realizacji przeznacza się pozostały zakres wniosku.

2.Czy został wyłoniony inwestor realizujący daną inwestycje?

Projekt został podzielony na 2 etapy z uwagi na uwarunkowania formalno-prawne realizacji:

I Etap realizacji zadania - Wykonanie ogrodzenia wewnętrznego stadionu oraz boksy dla zawodników rezerwowych zlecony został Miejskiemu Zakładowi Usług Komunalnych, jednostce miejskiej działającej na podstawie ustawy o gospodarce komunalnej.

II etap realizacji - wykonanie dojazdu do płyty głównej stadionu, siedzisk na trybunie od strony ul. Sportowej, boksu dla kibiców gości, suszarni - trwają prace projektowe celem pozyskania pozwolenia na budowę. Realizacja zlecona zostanie również Miejskiemu Zakładowi Usług Komunalnych.

3.Czy znany jest przybliżony termin realizacji projektu modernizacji stadionu?

Termin zakończenia realizacji I etapu planowany jest na dzień 30.09.2015. termin zakończenia realizacji II etapu planowany jest do końca br.

Z uzyskanych odpowiedzi wynika jednoznacznie że zakres prac zapisany w projekcie uległ zmianie. Wykonanie oświetlenia bocznego boiska stało się nierealne ze względu na zbyt duży koszt realizacji i nie zostanie przeprowadzony. Cały zakres pozostałych prac został zlecony Miejskiemu Zakładowi Usług Komunalnych który już do końca września zrealizuje pierwszy etap modernizacji – wymianę ogrodzenia wewnętrznego. Na pozostałą część modernizacji przyjdzie nam poczekać do końca 2015r. O przebiegu wszelkich prac na Stadionie przy ul. Sienkiewicza 15 będziemy Państwa informować na naszej Klubowej stronie w specjalnie do tego przeznaczonym dziale. Liczymy że prace przebiegną sprawnie i w terminie, a ich efekt końcowy będzie satysfakcjonował osoby głosujące, które przyczyniły się do ich realizacji.

Aktualizacja 19 października 2015r.

Galeria zdjęć z przebiegu Modernizacji

Aktualizacja 20 listopada 2015r.

Prasa: źródło:Gazeta Krakowska wyd.20.11.2015r.

GK 20.11.2015 strona