gksglinik 2021 strona4

W SOBOTĘ Z WICELIDEREM

Po dwutygodniowej przerwie "Biało-niebiescy" rozegrają spotkanie na własnym stadionie. W sobotni wieczór przy Sienkiewicza 15 będziemy gościć ekipę Popradu Muszyna. Dla podopiecznych Tomasza Wacka będzie to okazja na przedłużenie serii spotkań bez porażki u siebie.

 

W środowych spotkaniach 28 kolejki KEEZA IV Ligi obydwa zespoły musiały podzielić się punktami. Gorliczanie zremisowali na wyjeździe z zespołem Sokoła Słopnice 1-1. Już w pierwszych kilku minutach gola dla naszej drużyny zdobył Konrad Grela, a pod koniec pierwszej części meczu jego wynik zamknął Fabian Nowak. Przez większą część drugiej połowy musieliśmy jednak radzić sobie bez Przemysława Rąpały, który obejrzał dwie żółte kartki, wskutek czego musiał zejść przedwcześnie z boiska. Muszynianie zaś zdobyli punkt po spotkaniu zakończonym remisem 2-2 przeciwko rezerwom Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. To starcie znacznie lepiej zaczęły "Słonie", dla których bramki strzelili Adrian Chłoń i Jakub Banasik, ale w końcówce do wyrównania doprowadzili kolejno Szymon Gruca i doświadczony Grzegorz Baran. 

 

W ligowej tabeli goście zajmują drugie miejsce i tracą tylko 3 punkty do Unii Tarnów, dlatego też najbliższe 2 tygodnie będą dla nich decydujące w kwestii walki o awans do barażu o awans do III Ligi. Gorliczanie zaś plasują się obecnie na 8 pozycji z dorobkiem 41 "oczek", czyli zaledwie jednego mniej od Wolanii Wola Rzędzińska i pięciu od Limanovii Limanowa.

 

W spotkaniu, które odbyło się w Muszynie pod koniec września lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 2-1. Zespół pod wodzą Roberta Kubieli do zwycięstwa poprowadzili Lukas Hruska i Paweł Szczepanik, zaś honorowego gola dla Glinika zdobył Konrad Grela. Warto wspomnieć, że w ostatnich miesiącach szeregi Popradu wzmocniło kilku byłych i bardzo doświadczonych zawodników Sandecji Nowy Sącz, m.in. Maciej Korzym (w przeszłości również gracz m.in. Korony Kielce, Górnika Zabrze, czy Legii Warszawa), Grzegorz Baran (wcześniej m.in. Ruch Chorzów i GKS Bełchatów), a także młodzi Kacper Smoleń i Sebastian Wąchała.

 

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy na trybuny Stadionu OSiR im. Maksymiliana Kumorkiewicza, by dopingować naszych zawodników.