gksglinik 2021 strona4

SANDECJA II N.SĄCZ 2:4 GKS GLINIK GORLICE

sandecja GlinikSkład gospodarzy naszpikowany drużyną zawodników pierwszej drużyny tylko z nazwy okazał się rezerwami. Wzmocnienia Sandecji w postaci Szeligi, Tarasenki, Szczepańskiego, Piszczka i Łukasza Nowaka nie dawała wiele nadziei na odniesienie zwycięstwa na tak ciężkim terenie. Ten fakt potwierdziły pierwsze dwie bramki zdobyte przez biało-czarnych już w pierwszej połowie. Kiedy wydawało się  ze kolejne gole dla gospodarzy to tylko kwestia czasu , los „uśmiechnął” się dla Glinika po zagraniu ręką przez jednego z obrońców Sandecji w polu karnym. Podyktowany rzut karny i pewny strzał Konrada Greli daje wymarzony powrót zawodnika a drużynie cień szansy na zdobycz punktową tuż przed zejściem do szatni. Mimo meczu bez udziału publiczności nasz zespół mógł liczyć na liczne wsparcie Kibiców którzy zgromadzili się nieopodal obiektu bocznej płyty w Nowym Sączu. Po wyjściu na drugą połowę wspomniani Kibice jak by uskrzydlili naszych zawodników. Kolejne bramki w wykonaniu Tomasza Rzący; Damiana Majcher i Piotr Stępkowicza już w doliczonym czasie gry wyrwały zwycięstwo Sandecji. Wśród zawodników GKS Glinika Gorlice na uwagę zasługuje występ Konrada Greli zdobywca pierwszej bramki który wrócił do nas po okresie wypożyczenia do LKS Zagórzany.

SANDECJA II NOWY SĄCZ 2:4 (2:1) GKS GLINIK GORLICE

BRAMKI SPOTKANIA: 

Filip Piszczek 15’ (1:0);

Łukasz Nowak 25’ (2:0);

Konrad Grela 38’(k) (2:1);

Tomasz Rząca 58’ (2:2);

Damian Majcher 75’ (2:3);

Piotr Stępkowicz 90’+2' (2:4).

SKŁADY DRUŻYN:

SANDECJA II NOWY SĄCZ

TRENER: KUŹMA ANDRZEJ

Julian Grzegorczyk – Maciej Nowak <(60’)>Mariusz Woźniak, Michał Szeliga, Jakub Brudziński, Jakub Wojtarowicz <(62’)>Jakub Potoniec – Konrad Brdej<(60’)>Wiktor Nowak, Oleksandr Tarasenko<(51’)>Michał Zawiślan, Sebastian Szczepański, Kacper Smoleń – Łukasz Nowak, Filip Piszczek. Rezerwy: Arkadiusz Korcz, Dawid Potoniec

GLINIK GORLICE

TRENER: CIONEK ROBERT

Przemysław Harwat – Tomasz Rząca, Wojciech Laskoś, Dawid Drąg, Konrad Czechowicz<(85’)>Marcin Machowski – Damian Majcher, Piotr Stępkowicz, Dawid Serafin, Ignacy Gomulak – Konrad Grela, Jakub Dziedzic.

 

zolta icoJakub Dziedzic(44'); Jakub Brudziński x2 (53' i 57'); Michał Zawiślan(81'); Wiktor Nowak(82'); Ignacy Gomulak (90'+2')

czerwona icoJakub Brudziński (57') - konsekwencja dwóch żółtych kartek

sedzia  Agnieszka OLESIAK (Limanowa)

widzowie brak udziału publicznosci

 .

RELACJA KIEROWNIKA DRUŻYNY:

Mecz z rezerwami pierwszoligowca został rozegrany na bocznym boisku bez udziału publiczności. Naszpikowana drużyna zawodnikami I drużyny od początku dominowała na boisku.

W drugiej minucie Smoleń uderza z 16 metrów Harwat Przemysław broni ten strzał.

W osiemnastej minucie swoją przewagę gospodarze udokumentowali zdobyciem gola dokładne podanie do Filipa Piszczka kończy który mija naszego bramkarza i oddaje strzał do pustej bramki.

Nierealizowanie założonych zadań przez naszych obrońców kończy się utratą kolejnej bramki. Tym razem Łukasz Nowak uderza ze dziesięciu metrów nie dając szans na skuteczną interwencję kapitanowi gości Przemysławowi Harwatowi.

Kiedy wydawało się ze kolejne gole dla gospodarzy to tylko kwestia czasu, los uśmiechnął się dla Glinika . W 39 minucie jeden z obrońców Sandecji odbija piłkę ręką w polu karnym  sędzia  dyktuje rzut karny.Pewnym wykonawcą jest powracający do zespołu po półrocznej przerwie Konrad Grela.

Po przerwie wyszedł odmieniony zespól Glinika, widząc za ogrodzeniem grupę 40 osobową kibiców nie pozostało zawodnikom nic innego jak zdobywać dla nich bramki nastąpiło to już bardzo szybko w 48 minucie rzut wolny wykonuje Konrad Grela piłkę wybija przed siebie Bramkarz gospodarzy wprost pod nogi Tomasza Rzący który strzela z ósmego metra doprowadzając do wyrównania.

Głośne śpiewy „GKS GKS GKS” uskrzydliły graczy Glinika którzy w 53 minucie zdobywają kolejną bramkę znowu aktywny i głodny gry w biało-niebieskich barwach Konrad Grela dokładnie podaje do Damiana Majchera który strzałem w środek bramki zdobywa bramkę.

Po utracie bramek piłkarze Sandecji próbują odmienić losy spotkania jednak skuteczna gra w środku pola poparta walka i zaangażowaniem piłkarzy gości nie pozwala na utratę kolejnych bramek.

Glinik w doliczonym czasie  gry zdobywa kolejną bramkę. Piotr Stępkowicz ze stoickim spokojem oddaje strzał z 16 metrów piłka po ziemi tuz przy słupku wpada do siatki bramkarza Sandecji.

 

"Po słabszej pierwszej połowie w drugiej części meczu zawodnicy udowodnili, że jest potencjał dający nadzieję na zdobywanie punktów."

Komentarz do spotkania trenera drużyny Roberta Cionka
 

"Jak nieprzewidywalny jest nasz zespól świadczy o tym dzisiejszy wynik. Okazuje się ze jeżeli nie występujemy w roli faworyta jesteśmy w stanie urwać punkty każdej drużynie . Braki kadrowe i kolejne nieobecności w zespole graczy/ Banaszek Grzegorz , Baran Krysian/ powoduje wymuszone rotacje w składzie trenera Roberta Cionka.Widać jednak ze i z takim obciążeniem można sobie poradzić jeśli tylko podejmiemy walkę na boisku i zaangażowanie całego zespołu w mecz."

Komentarz do spotkania kierownika drużyny Andrzeja Cetnarowskiego

 

To że nasza drużyna lubi rywalizować z wymagającymi przeciwnikami udowodniła to już wielokrotnie. Tym razem przed zawodnikami z GKS GLINIK GORLICE kolejny z nich. W najbliższą sobotę czeka nasz spotkanie z sąsiadującym w tabeli klubem z Borzęcina. Już dziś zapraszamy i zachęcamy do wsparcia biało-niebieskich w tym meczu…

 .

PLAKAT k9 strona mini