gksglinik 2021 strona4

REORGANIZACJA LIGI I TRANSFERY KLUBOWE

Po licznych zmianach jakie miały miejsce w piłkarskich rozgrywkach dokonanych przez PZPN począwszy od Ekstraklasy po I i II ligę przyszedł czas na reorganizacje III lig która nastąpi już w przyszłym sezonie 2016/17. Jest to na tyle istotne że owa reorganizacja nie ominie również zmian w naszej lidze. Zaczynając jednak od początku wg rozporządzenia PZPN od sezonu 2016/2017 rozgrywki III ligi będą rozgrywane nie jak do tej pory w 8 lecz w 4 grupach (po 16 zespołów każda). W naszym regionie III liga małopolsko/świętokrzyska połączy się zatem z podkarpacko/lubelską. W konsekwencji tej zmiany prawdopodobnie już wkrótce dojdzie do ponownego scalenia IV Ligi wschodniej i zachodniej która przed czterema laty została podzielona.

O wszystkim zmianach zapewne już niedługo poinformuje nas Małopolski Związek Piłki Nożnej w swoich komunikatach. Wiadome jest natomiast że z naszej ligi awansuje (po barażu z mistrzem grupy zachodniej) jedna drużyna z pierwszego miejsca a przed spadkiem ocali się zaledwie kilka kolejnych, całą resztę natomiast czeka spadek do okręgówki.

Przed Klubem z Gorlic więc bardzo trudne zadanie w walce o utrzymanie. Zarząd do ostatnich „minut” przed rozpoczęciem sezonu rozmawiał z zawodnikami o udział w rozgrywkach w biało-niebieskich barwach. Są to wyjątkowo ciężkie rozmowy mając na uwadze dobro Klubu z Gorlic pod względem wyjścia z zadłużenia z jakim Klub boryka przez ostatnie lata. Zawodnicy którzy pozostali i wzbogacili szeregu naszego klubu już teraz zasługują na podziękowania.

Szereg seniorów w sezonie 2015/16 został zasilony przez naszych wychowanków: Dawid Berkowicz, Tymoteusz Karp, Mateusz Stępień, Dominik Martuszewski. Do Klubu dołączyli również Damian Majcher – w poprzednim sezonie zawodnik Limanovii Limanowa oraz Marcin Machowski i Marcin Szary reprezentujący w poprzednim sezonie LKS Zagórzany.

Wszystkich zawodników witamy w naszym Klubie, życząc licznych powodów do radości w biało-niebieskich barwach. Oby drużyna GKS Glinik Gorlice stanowiła całość i wspólnie walczyła o jeden najbliższy cel jakim bez wątpienia jest utrzymanie się w lidzie.

Oprócz przybycia do Klubu zawodników wielu niestety opuściła jej szeregi z różnych przyczyn. Są to: Tomasz Zapała, Sławomir Kijek, Mateusz Król, Matausz Jabłczyk, Sławomir Ordyna, Tomasz Augustyn i Jakub Gawryła. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za reprezentowanie klubu GKS Glinik Gorlice przez ostatnie lata. Wiemy że nie zawsze było łatwo ale mimo wszystko wierzymy w to że będziecie miło wspominać przygodę z piłką w biało-niebieskich barwach. W Klubie jesteście zawsze mile widziani i zostaniecie zapisani na kartach jej historii.