gksglinik 2021 strona4

LKS BARCICZANKA BARCICE 2:2 GKS GLINIK

W meczu kończącym zmagania 8 kolejki IV ligi nie zabrakło bramek i emocji. Zawodnicy Glinika mieli pod górkę od samego początku spotkania, kiedy to zawodnik gości (Marek Nowak) wbił piłkę do siatki już w 22 minucie.

Po 15 minutach w odpowiedzi Dariusz Bałut zdobywa bramkę wyrównującą. Wynik do przerwy pozostaje bez zmian. W drugiej połowie pojawiło się światełko nadziei na wygraną kiedy to Krystian Baran w 70 minucie daje prowadzenie Biało-Niebieskim. 82 minuta okazała się kluczowa w spotkaniu kiedy to Tomasz Zapała fauluje w polu karnym a gospodarze chwile później to wykorzystują.  Mecz kończy się remisem. Szkoda urwanych punktów w końcówce spotkania. Jednak jest coś optymistycznego w tym wyniku, Glinik zaczyna strzelać bramki i remisuje z drużyną z czołówki tabeli. Może to początek dobrej gry zawodników kierowanych przez Sebastiana Szurka. Z tą nadzieją poczekajmy do następnego tygodnia gdzie po trzech meczach wyjazdowych Glinik powraca na stadion przy Sienkiewicza. Już dziś zapraszamy kibiców na to spotkanie.

 

LKS Barciczanka Barcice 2:2 (1:1) GKS Glinik Gorlice

Bramki zdobywali 

1-0    21 min Nowak

1-1 37 min Bałut 

1-2   70  min Baran  

2-2  82 min Maślejak  rzut karny

Zółte kartki  : Tokarczyk, Kandyfer, Chochorowski-  Zapała, Baran,
Czerwona Banaszek 82 min

Widz. 50

Sedz . Roman Baran  Podhale

Skład Glinika

ŚLARSKI – RZĄCA , ZAPAŁA, KIJEK, BANASZEK,- GAWRYŁA /88 RAPAŁA/, BARAN, KUREK, KRÓL,
AUGUSTYN / 74 LASKOŚ/, BAŁUT/ 55 GRELA/,

Ciekawe spotkanie z dużą ilością goli i dramaturgii w koncówce oglądnęli kibice w Barcicach.
Początek należał do gości którzy za sprawą Augustyna w 12 min i Bałuta w 15 min mogli pokusić się o strzelenie bramki.

Jednak to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola w 21 min uderzenie Nowaka za pola karnego, piłka  odbija się od Tomasza  Zapały  myli Przemysława Ślarskiego i po rykoszecie wpada do bramki.
W 31 min  Dariusz Bałut mija obrońcę gospodarzy zagrywa do Tomasza Augustyna ten uderza z 10 m jednak zostaje skutecznie  zablokowany przez stopera gospodarzy

Glinik po utracie gola zainicjował akcje w 37 min rozpoczętą przez Sławomira Kijka który dokładnie dogrywa do Dariusza Bałuta  który strzałem z 14 m po długim rogu doprowadza do wyrównania.Po przerwie goście prowadzili grę  byli bardziej aktywni na boisku.

W 70 min potężne uderzenie Krystiana Barana z 25 m w samo okienko  ląduje w bramce gospodarzy dając Glinikowi prowadzenie.Byliśmy blisko wygranej w tym spotkaniu, jednak to gospodarze  w 82 min doprowadzają do remisu. Sędzia spotkania Pan Roman Baran dyktuje rzut karny po faulu Tomasza Zapały w polu karnym .Skutecznym egzekutorem jest Maślejak który  wykonuje stały fragment gry doprowadza do wyrównania  zapewniając gospodarzą jeden punkt.

Warto odnotować sytuację mającą miejsce w 82 min kiedy w zamieszaniu podbramkowym w trakcie przygotowania do wykonywania rzutu karnego jeden z zawodników Barciczanki nadepnął na nogę Grzegorza Banaszka ten w aspekcie odepchnął go w wyniku czego  otrzymał czerwony kartonik i opuścił boisko udając się do szatni  po drodze ubliżając  sędziemu bocznemu.

Cieszy coraz lepsza gra naszego zespołu oraz strzelone gole. Punkt na wyjeżdzie cenny jednak zwycięstwo było blisko podsumował Andrzej Cetnarowski Kierownik Glinika