gksglinik 2021 strona4

VIII MEMORIAŁ MAKSIA KUMORKIEWICZA ZA NAMI - UMOWA PARTNERSKA POMIĘDZY AKADEMIA KOLEJARZ I AKADEMIĄ GLINIK GORLICE PODPISANA

 

W dniu 9 września 2017 roku na stadionie przy ul. Sienkiewicza odbył się VIII Memoriał patrona naszego stadionu - "Maksia" Kumorkiewicza.  Zawody jak co roku organizowane są przez Zarząd Gorlickiego Klubu Sportowego Glinik a udział w nim biorą nasi młodzi wychowankowie a także zaprzyjaźnione drużyny z naszego regionu. Memoriał ma na celu uczczenie pamięci i wspomnienie sylwetki wspaniałego piłkarza i znakomitego trenera młodzieży jakim był "Maks" Kumorkiewicz.

Tegoroczny Memoriał był nie tylko znakomitą okazją do sprawdzenia umiejętności młodych piłkarzy, ale w także w dniu dzisiejszym została podpisana umowa o ścisłej współpracy Akademii Glinik Gorlice z Akademią Kolejarz. Współpraca pomiędzy klubami niewątpliwie przyczyni się do udoskonalenia treningów naszych wychowanków a także pozwoli rozwijać struktury szkoleniowe naszej Akademii.

 

akademiagksstroze.jpg

 


Znakomita pogoda pozwoliła na rozegranie 40 meczy, każdy z meczy trwał 18 minut i padło w nim aż 207 bramek. Wszystkie spotkania dostarczyły kibicom wielu emocji i nie brakowało pięknych bramek ale najważniejsze młodzi piłkarze mogli w sportowej atmosferze spędzić czas z rówieśnikami z innych drużyn. 

Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u małych piłkarzy, widoczne były także łzy i sportowa złość. (http://wierzyca.futbolowo.pl)
Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u małych piłkarzy, widoczne były także łzy i sportowa złość. (http://wierzyca.futbolowo.pl)
Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u małych piłkarzy, widoczne były także łzy i sportowa złość. (http://wierzyca.futbolowo.pl)

 

 

W turnieju udział wzięło 17 drużyn złożonych z roczników 2007, 2008 i 2009. Zaproszone drużyny rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w systemie "każdy z każdym" na 4 boiskach. Po zakończeniu turnieju każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz każdy zespół otrzymały dyplom za udział w turnieju.

W kategorii wiekowej rocznika 2007 udział wzięły drużyny: GLINIK GORLICE I, GLINIK GORLICE II, KORONA BESKIDU, BARDOMED GORLICE, PODHALANIN BIECZ,

W kategorii wiekowej rocznika 2008 udział wzięły drużyny : GLINIK GORLICE I, GLINIK GORLICE II, KOLEJARZ STRÓŻE, PODHALANIN BIECZ, BARDOMED GORLICE, UKS 6 JASŁO

W kategorii wiekowej rocznika 2009 udział wzięły drużyny : GLINIK GORLICE, GLINIK GORLICE II, KORONA BESKIDU, BARDOMED GORLICE, KOLEJARZ STRÓŻE, UKS 6 JASŁO

 

Nasze drużyny wystąpiły w kazdym z roczników w następujących skłądach:

 

GLINIK GORLICE I - ROCZNIK 2007 - TRENER : ROBERT CIONEK

Cionek Igor, Rodak Szymon, Bugno Dominik, Gogola Tomasz, Ziółkowski Patryk, Kiełtyka Bartek, Socha Maciej, Tajak Konrad, Bawołek Kacper, Wokurka Jeremi


GLINIK GORLICE II - ROCZNIK 2007 - TRENER : JAN SEKUŁA

Cieśla Szymon, Czajka Adrian, Zawiślak Krystian, Lisowicz Bartosz, Oksiutycz Paweł, Wszołek Adam, Grabowicz Damian, Radzik Antoni, Serwoński Antoni, Szutkowski Hubert


GLINIK GORLICE I - ROCZNIK 2008 - TRENER: PRZEMYSŁAW CYGAN

Myśliwy Piotr, Miszczak Olaf, Jerzak Szymon, Kmak Ksawery, Dziki Kacper, Piotrowski Alan, Smalec Kacper, Szwarga Borys, Wójcik Daniel


GLINIK GORLICE II - ROCZNIK 2008 - TRENER: PRZEMYSŁAW CYGAN

Gubała Bartłomiej, Klimkowicz Olaf, Kuziak Jakub, Białoń Filip, Żaba Mikołaj, Gorzkowicz Maksymilian, Żurowski Adam, Bogdan Karol, Śliwa Franciszek, Górka Oliwer


GLINIK GORLICE I - ROCZNIK 2009 - TRENER: SZYMON CETNAROWSKI

Szura Dawid, Wałęga Witold, Kosal Szymon, Wal Milan, Sadzikowski Artur, DZiuban Szymon, Bogdan Gabriel, Wozniak Oliwier, Majczak Stefan


GLINIK GORLICE II - ROCZNIK 2009 -TRENER: SZYMON CETNAROWSKI

Ćwiklik Wojciech, Ciesielka Adrian, Kuzio Tomasz, Domagała Mateusz, Jarek Szymon, Kalita Hubert, Stryczula Miłosz


 WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH MECZY

 wyniki_max2017.jpg

  


 

 Panorama_max20172.JPG

 

Po zakończonym turnieju odbyło się spotkanie szkoleniowe zorganizowane przez Zarząd Gorlickiego Klubu Glinik oraz Akademie Kolejarz, którego celem było przedstawienie kompleksowego efektywnego systemu szkolenia młodzieży dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych zawodnika. - pod nazwą ONLY FUTBOL. Szkolenie przeprowadził Stanisław Szpyrka, który również jest koordynatorem Akademii Piłkarskiej Kolejarz oraz trenerem grup młodzieżowych w Akademii Kolejarz. Na spotkanie szkoleniowe zaproszeni zostali trenerzy naszych grup młodzieżowych oraz zainteresowani rodzice i wychowankowie Akademii  Glinik. 

 

onlyfutbol.jpg

 

Projekt ONLYFUTBOL oparty jest na założeniach realizowanych dla zawodników od 7 do 12 roku życia. Only Futbol to świadomy, ukierunkowany system szkolenia działający w wielu strukturach. Przede wszystkim aby nauczyć, pokazać, zrozumieć jak połączyć sport z rzeczywistością, wdrożyć swoje całe życie z sportem w trening, nie zapominając o podstawach i fundamentach pracy jako sportowca, a jednocześnie człowieka. Świadomie, systematycznie i wytrwale kształtować swoją postawę stania się profesjonalnym piłkarzem, mając na uwadze pozytywne nastawienie, wiedzę w działaniu podnoszący poziom kreatywności utalentowanego sportowca. Celem pracy jest ukazanie efektywniej metody szkoleniowej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb psychofizycznych zawodnika. Projekt ten bedzie również realizowany w prez naszych terenerów w Akademii Glinik.

Stanisław Szpyrka przedstawił głowne czynniki w działaniu ONLYFUTBOL:

W nauczaniu określamy główne cele, dostosowane do potrzeb zawodników. Zadaniem jest wszechstronny rozwój, zwiększenie możliwości ruchowych oraz efektywne przygotowanie do działań w grze sportowej na wyższych etapach szkolenia. Główną uwagę w procesie szkoleniowym skupiamy na rozwoju sprawności psychofizycznej, opanowaniu podstaw techniki i taktyki gry w piłkę nożną. W procesie tym uwaga skierowana jest także na kształtowanie optymalnej wiedzy specjalistycznej, która zapewni sprawne działanie zawodnika w warunkach gry sportowej.

Pracując z dziećmi (etap: żak, orlik, młodzik) można zauważyć, dużą różnicę w sprawności fizycznej. Zawodnicy urodzeni w tym samym roku, miesiącu mogą posiadać większą różnicę w zdolnościach motorycznych, niż chłopcy w odstępstwie nawet trzech lat. Identyfikacja zawodników pod względem uwarunkowań rozwoju wraz z wiekiem na tle umiejętności piłkarskich jest indywidualna dla każdego zawodnika w każdym wieku. Rozwój motoryczny wraz z dojrzewaniem narządów, układów, umożliwia pojawianie się nowych ruchów. Zawodnicy uczą się złożonych czynności, ich motoryczne zachowanie jest coraz bardziej celowe i inteligentne. Rozwój ruchów jest tylko zewnętrznym wyrazem złożonych mechanizmów i procesów powiązanych z nowymi funkcjami organizmu i zmieniających się w ontogenezie. Dyspozycja ruchów, które może wykonywać człowiek jest ogromna.

 

szpyrka.jpg

 


Na zakończenie spotkania szkoleniowego została podpisane porozumienie o ścisłej współpracy pomiędzy Akademią Kolejarz i Akademia GKS Glinik. Od tej pory Akademia GKS Glinik stała się klubem partnerskim Akademii Kolejarz. Ze strony Akademii Kolejarz umowę podpisał Wiceprezes Zarządu Akademii Kolejarz - Grzegorz Kogut, natomiast nasz klub reprezentował Prezes GKS Glinik Gorlice - Waldemar Ziółkowski. Porozumienie określa ścisłą współpracę w zakresie szkolenia młodzieży do 19 roku życia zgodnie ze systemem szkolenia ONLYFUTBOL, kluby będą wzajemnie zapraszać się na organizowane przez siebie turnieje oraz sparingi wszystkich grup młodzieżowych, a także bezpłatnych udziałów w szkoleniach organizowanych przez siebie zajęciach szkoleniowych. Strony porozumienia będą pomagać w naborze zawodników do struktur młodzieżowych.

 

 podpisanie2.jpg

 

 

 


Zarząd Klubu Glinik Gorlice pragnie podziękować wszystkim uczestnikom turnieju, którzy przyczynili się do organizacji VIII Memoriału im. Maksymiliana Kumorkiewicza. 

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom i opiekunom za pomoc w trakcie turnieju. Dziękujemy także Kolegium Sędziów w Gorlicach za sprawne przeprowadzenie zawodów a także OSiR Gorlice za nagłośnienie oraz udostępnienie stadionu i pomoc w czasie zawodów.

Podziękowania kierujemy także dla Pana Łukasza Niedzieli właścicielowi CHILI PUB i pracownikom, którzy zawsze służą pomocą w przygotowaniu ciepłych posiłków dla najmłodszych uczestników.

Dziękujemy także Panu Januszowi Pietrucha i piekarni "weronika" za słodki poczęstunek oraz opiece medycznej Pani Elżbiecie Solarz.