gksglinik 2021 strona4
 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ HALOWY U-16 W WĘGIERSKIEJ PAPIE Z UDZIAŁEM GLINIKA GORLICE

Po raz 27 w Węgierskiej Papie został zorganizowany Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej w kat. U-16.

 

W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn: gospodarze - Pápai Egyesített Labdarúgó Club, Ajka i Veszprém FC USE - wszystkie trzy z Węgier, Barót i Kovászna z Rumunii, Dunaszerdahely i Losonc ze Słowacji, Leinefelde z Niemiec, Polskę reprezentował Glinik Gorlice. 


Nasza drużyna zajęła ostatecznie czwarte miejsce w małym finale przegrywając ze słowackim Dunaszerdahely. 
Glinik Gorlice w grupie eliminacyjnej ustąpił jedynie niemieckiemu Leinefelde.

 Bez_tytułu_16.jpg

 

 

Wyniki gier naszej drużyny:
Glinik - Barót (Rumunia) 0-0, Glinik - Leinefelde (Niemcy) 0-1, Glinik - Losonc (Słowacja) 3-0 br. Dominik Fugiel 2, Patryk Góratowski, Glinik - Pápai ELC (Węgry) 1-1 br. Filip Konieczny 
w meczu o III miejsce Glinik - Dunaszerdahely (Słowacja) 0-2 


Końcowa klasyfikacja:
1. Veszprém
2. Leinefelde
3. Dunaszerdahely
4. Gorlice
5. Ajka
6. Barót
7. PELC 
8. Kovászna
9. Losonc


Glinik wystąpił w składzie:

Przemysław Przybyłowicz, Dawid Bania, Filip Konieczny, Dominik Fugiel, Tomasz Habaj, Kamil Szukała, Patryk Góratowski, Bartosz Labut, Kacper Kicwak. 

 

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano zawodnika Glinika Gorlice Dawida Banię.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Balázs Molnár z Veszprému, najlepszym strzelcem został Dorác Nikolász ze słowackiego Dunaszerdahely. Tradycyjnie po turnieju został rozegrany mecz przyjaźni, w którym wystąpiła drużyna trenerów-działaczy vs. drużyna miejscowego Magistratu. Mecz zwyciężyła drużyna trenerów 9-4 a w składzie zwycięskiej drużyny wystąpili trener Łukasz Brzeziański, Dominik Przybyłowicz oraz nasz serdeczny przyjaciel László Orgona. Bardzo serdecznie dziękujemy za serdeczną gościnę Burmistrzowi Miasta Papa p. Áldozó Tamás. Doceniamy wysiłek organizacyjny i gratulujemy przeprowadzenia znakomitej imprezy. zawody zakończyły się sukcesem sportowym i organizacyjnym.Mamy nadzieję, że tym razem spotkamy się w Gorlicach gdzie będziemy mogli rewizytować serdecznych przyjaciół z Miasta Partnerskiego Papa na Węgrzech. Dziękujemy bardzo serdecznie również Burmistrzowi Miasta Gorlice p. Rafałowi Kukli za wsparcie, oraz Honorowemu Prezesowi GKS Glinik Gorlice
p. Januszowi Pietrusze dzięki czemu mogliśmy po raz kolejny wziąć udział w zawodach rozgrywanych w oddalonej aż 600 km. Papie na Węgrzech. 

..." Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłkarskim na Węgrzech. Zdajemy sobie sprawę, że nie wykorzystaliśmy niepowtarzalnej szansy na grę w wielkim finale. Odczuwamy niedosyt ale mimo wszystko wyszliśmy z konfrontacji z podniesionym czołem. Ustępowaliśmy rywalom w szczególności warunkami fizycznymi. Jednak mimo to zawodnicy ujawnili swoje cechy wolicjonalne i udało się zniwelować różnicę. Jestem zadowolony z postawy zespołu".

- podsumował występ trener Łukasz Brzeziański.