gksglinik 2021 strona4

Spotkanie Mikołajkowe dla najmłodszych -relacja

W niedzielne popołudnie 7 grudnia na hali OSiR w Gorlicach odbyło sie organizowane przez Zarzad Gorlickiego Klubu Sportowego Glinik Gorlice Mikołajkowe spotkanie  dla najmłodszych adeptów piłki nożnej naszego Klubu oraz zaproszonych drużyn z Nowego Sącza, którzy wraz ze swoimi opiekunami licznie wypełnili hale sportową.

W sportowej atmosferze w tym dniu rywalizowało ponad 100 dzieci w kategoriach wiekowych roczników 2004, 2005, 2006 i 2007.

Zawodnicy wystapili w kategoriach :Orlik Glinik Gorlice z podziałem na grupy A, B i C oraz drużyny rocznika 2006 jako Glinik Gorlice I i Glinik Gorlice II. Kategoria wiekowa 2007 z udzaiałem Glinika Gorlice I i Glinika Gorlice II oraz z zaproszonych drużyn w Nowego Sacza - zespołów Sandecja I i Sandecja II. Rocznik 2008 wystapił jako zespoły Glinik I i Glinik II oraz Sandecja I i Sandecja II.


Rywalizacja rozpoczęła się od godziny 16.00, gdzie na parkiet wybiegły najmłodsze grupy zawodników wspieranych przez swoich opiekunów a także licznie zgromadzona widownie. Rozgrywane mecze dostarczyły najmłodszym wychowankom sporo emocji i przyjaznej rywalizacji, nie obyło sie bez wspaniałych bramek i parad bramkarzy. Młodzi piłkarze niesieni dopingiem swoich rodziców walczyli o każdy metr parkietu, gdzie niekiedy zamierały serca widowni kiedy w duchu sportowej rywalizacji nie oszczędzali zdrowia co świadczy o ich odwadze i waleczności. Widać było u zawodników i zawodniczek bardzo dużo zaangażowania i chęci zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Jednym słowy każdy mecz i każdy turniej wygrany czy przegrany, pozytywne emocje ale i też te negatywne kształtują charakter, uczą jak w przyszłości radzić sobie z sukcesami i porażkami na boisku, w domu, w szkole czy na podwórku miedzy rówieśnikami.

W godzinach pozniejszych na parkiet wybiegli starsi wychowankowie naszego klubu, którzy doswiadczeni w wielu rozegranch turniejach zaprezentowali wysoki pozim swoich umiejętności i dostarczyli wiele emocji zgromadzonym kibicom. 

Po rozegranych meczach odbyło sie spotkanie z Mikołajem, który wręczył wszystkim zawodnikom prezenty i upominki oraz pamiatkowe medale.

Podsumowując wszystkie mecze rozegrane w tym dniu dostarczyły wiele emocji i radosci zawodnikom jak i ich rodzicom. 

 
Serdeczne podziękowania należą sie wszystkim którzy przyczynili sie do zorganizowania tego spotkania i udziału w turnieju mikołajkowym.

W imieniu Zarządu dziekujemy Dyrekcji Osrodka Sportortu i Rekreacji  za udostepnienie hali sportowej w tym dniu, jak i również rodzicom którzy pomagali w obsłudze i organizacji.

Dziekujemy Panu Burmistrzowi Rafałowi Kukli za przybycie i wreczenie upominków dla najmłodszych.

Dziekujemy tym wszystkim którzy ufundowali upominki i gadżety dla najmłodszych piłkarzy.
Panu Krystianowi Raczyńskiemu Menadżerowi ds.marketingu Korona Kielce S.A. za ufundowanie gadżetów klubowych oraz plakatów.
Podobnie wsparli nas: PZPN Prezes p. Zbigniew Boniek, Urząd Miasta Gorlice, Starostwo Powiatowe Gorlice,Zarząd GKS Glinik Gorlice, Podokręg Piłki Nożnej Gorlice oraz panowie - Mariusz Filar, Bogdan Drapała - sieć Delikatesów Centrum, Tomasz Romaszko - Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Tomasz Romaszko.

Dziekujemy za opieke medyczną i poswięcony czas.

A także w imieniu Zarzadu podziekowania koledze Łukaszowi Brzeziańskiemu za pomoc w prowadzeniu turnieju jak i pomocy w organizacji Mikołajkowej imprezy dla najmłodszych.