gksglinik 2021 strona4

Zmarł Ryszard Adamowicz

Wczorajszego dnia otrzymaliśmy smutną informację o śmierci wieloletniego zawodnika naszego klubu w latach 70 i 80 XX wieku, Ryszarda Adamowicza. Miał 71 lat.

Zawodnik ten był wychowankiem naszego klubu, który wówczas funkcjonował pod nazwą Górnik Gorlice. W połowie lat 70 grał m.in. w mieleckiej Stali (zdobył z nią tytuł Mistrza Polski), Wisłoce Dębica i Stali Stalowa Wola. Karierę piłkarską zakończył w 1986 roku w barwach Glinika, gdy nasz zespół walczył w rozgrywkach III Ligi. W 2001 roku został ogłoszony członkiem Diamentowej Jedenastki, którą kapituła wybrała z okazji 80 rocznicy powstania naszego klubu.

 

Zarząd oraz pracownicy Gorlickiego Klubu Sportowego Glinik Gorlice przesyłają wyrazy współczucia dla członków rodziny Pana Ryszarda.